APIE PROKTOLOGIJOS KLINIKĄ

Kas, kodėl ir kam?

Lietuvoje nėra specializuoto koloproktologinio skyriaus. Nėra jo ir Vilniuje. Koloproktologijos mokslas Lietuvoje vystomas grupelės entuziastų išsklaidytų skirtingose šalies ligoninėse.
Koloproktologija: problemų sprendimai su perspektyva. Gydymo menas. 2003 m. Nr.:11

Todėl 2005 m. kilo idėja įkurti "Proktologijos kliniką" ir suvienyti geriausius Vilniaus specialistus besidominčius koloproktologija.

Pilnas proktologinis ištyrimas

Pacientas atvykęs į Proktologijos kliniką ištiriamas pilnai proktologiškai:

  • Išsiaiškinami skundai, ligos ypatumai ir trukmė.
  • Tiesioji žarna ir išeinamosios angos kanalas ištiriamas pirštu, anoskopu bei rektoskopu.
  • Tam būtinas specialus pasiruošimas - klizma, kurią pacientas gali pasidaryti namie ar klinikoje (už papildomą mokestį).
  • Jei būtinas papildomas ištyrimas sudaromas tolimesnių tyrimų planas (kur ir kada pacientas bus tiriamas). Nurodoma, kaip pacientas turėtų pasiruošti sudėtingesniems tyrimams.

Tyrimai (pacientui ir gydytojui sutarus) gali būti padaromi ir kitose gydymo įstaigose. Jei pacientas yra draustas, rekomenduojama valstybinė gydymo įstaiga (stengiamasi sutaupyti paciento lėšas). Duodamas siuntimas.

Pilnai pacientą ištyręs, gydantis proktologas sudaro gydymo planą.

Proktologas ar koloproktologas?

Proktologija (graikiškai proctos - išeinamoji anga + logos - mokslas) - tai mokslas apie tiesiąją žarną, išeinamosios angos kanalą ir jų ligas.

Koloproktologija (lotyniškai colon - storoji žarna, graikiškai proctos - išeinamoji anga) mokslas apie storąją žarną, išeinamosios angos kanalą ir jų ligas.

Koloproktologija būtų labiau tinkamas terminas, nes apima visas storosios žarnos ligas (ir proktologijos nagrinėjamas sritis).

Docentas medicinos mokslų daktaras Paulius Žeromskas

Taip pat vadovaujantis Paryžiaus anatomijos nomenklatūra (PNA), tiesiajai žarnai ir išeinamosios angos kanalui naudotini šie terminai: rectum ir anus.

Taigi proktologijos terminas nėra visai tikslus ir lingvistine prasme. Tačiau proktologijos terminas kaip šios mokslo šakos pavadinimas yra istoriškai senesnis, labiau prigijęs, plačiajai visuomenei geriau žinomas bei suprantamas.

Proktologė moteris ar proktologas vyras? Ką pasirinkti?

Išangės ir tiesiosios žarnos ligos nėra nei gėdingos, nei (dažniausiai) plintančios lytiniu keliu ar juo labiau užkrečiamos. Tačiau vieta, kurioje jos atsiranda, visada kelia daug intymių emocijų bei diskomforto pasiryžtant neatidėliojant kreiptis į specialistą.

Nemaža dalis pacientų jaučiasi nepatogiai, kreipdamiesi į kitos lyties gydytoją. Todėl gydytojo specialisto pasirinkimas: vyrams kreiptis pas vyrus, moterims pas moteris yra labai suprantamas. Renkantis specialistą "pagal lytį" visiškai nereiktų nuogąstauti.

Klinikoje dirba trys aukščiausios kvalifikacijos specialistės proktologės m. m. dr. Gintarė Valeikaitė-Tauginienė, Vita Klimašauskienė ir Asta Pukinskienė.

Vyrais proktologais irgi galite pilnai pasiklauti. Klinikoje dirba doc. m. m. dr. Paulius Žeromskas, m. m. dr. Marius Kryžauskas, Kastytis Pauža, Gintaras Varanauskas, Andrej Kolosov.

Tokia galimybė - pasirinkti specialistą pagal lytį, leidžia pacientėms ir pacientams per ilgai neatidėlioti vizito ir neužleisti ligos.

Proktologė moteris skirtingai nei specialistas vyras gali geriau suprasti ir subtiliau interpretuoti patologinius ar kitus radinius moterims.

Proktologė moteris yra svarbi moterų gydyme, padedant joms spręsti jautrias ir dažnai nepatogias problemas. Teikia ir profesionalią pagalbą ir emocinę paramą, ypač susijusią su jų intymia sveikata.

Jei reikia, mūsų specialistai proktologai gali atlikti visas reikiamas chirurgines procedūras, ir operacijas. Todėl nereikės ieškoti "kito proktologo", kuris galėtų "išoperuoti".